Güncel Bilgiler
Asansör bakımları asla ihmal edilmemelidir. Her eşyada ya da sistemde olduğu gibi asansör sistemlerinde de bakım oldukça önemlidir. Asansörle..
Asansör kabinleri farklı boyutlarda ve özelliklerde olabilir. Bunun nedenlerinden biri ihtiyaç duyulan amacın ne olduğudur. Yani hastanede ku..
Yük asansörlü oldukça sık tercih edilen kaldırma sistemleridir. Aslında yük asansörü hidrolik kaldırma kategorisine girerek, asansör kategori..
Uyum bir asansör için büyük önem teşkil eder. Asansör için en büyük düzeyde önem teşkil eden güvenlik öğesinden sonra dikkat edilmesi gereken..
Sürekli olarak modernizasyon çalışmaları ve geliştirmeler ile daha verimli süreçler ortaya çıkarak daha iyi kullanımlara sahip olmak mümkündü..
Katalog

En yeni uyum ve tasarıma sahip asansör kabinleri modelleri sizlerle...

Gözat
Faydalı Bilgiler

Asansör kullanımı hakkında daha verimli bir süreç için bir bilgi düzeyine ihtiyaç duyulacaktır.
Asansör için en uygun bölge iyi tespit edilmelidir. Bunun için gerekli çalışmalar özenli ve dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Asansör için yeterli ölçülere sahip bir kuyu ölçüsüne ihtiyaç duyulacaktır. İyi bir şekilde ayarlanan ölçüsü ile asansör hareket esnasında verimli bir süreç geçirecektir. Bunun için ölçüm ve planlama düzgün bir şekilde yapılıp bina için en ideal noktaya asansör entegre edilmelidir. Aksi takdirde asansör çalışma sürecinde sorunlar yaşanabilir. Bu da hiç hoş olmayacak bir durumdur ki bu hatanın geri dönüşü zor olacaktır. O yüzden bu sorunları yaşanmaması için iyi bir ölçüm gerekmektedir. 


Asansörün elektrik tesisatı, sağlayacağı güç, motor ünitesi düzenli olarak kontrollerden geçirilmelidir. Bu öğelerin hepsi çok önemli olmaktadır. Asansör için yeterli güç sağlanmalıdır ki asansöre ait ekipmanlar verimli bir şekilde çalışabilsin. Elektrik tesisatı asansöre ait elektriksel işlemlerde rol oynayacağı için önem sırası olarak başlarda tutulmalıdır. Elektrik tesisatı sorunlu olan asansör hiçbir ekipmanına yeterli gücü sağlayamayacaktı. Bu da asansörün diğer ekipmanlarının da çalışmasını olumsuz yönde etkileyecektir. Motor ünitesinin gerekli bakımları yapılarak, gerekli yağlama işlemleri düzenli aralıklarla kontrol edilip yapılmalıdır. Motor gerekli gücü sağlamaz ise asansör hareket süreci için sıkıntılı bir sürecin başlangıcı olacaktır. Onun için asansör hareketi için yeterli güce sahip bir motora ihtiyaç duyulacaktır. Hidrolik sistemlerde yağ pompalamak için motorlara ihtiyaç duyulacaktır. Asansör hareketi için mil içine yeterli bir güçte yağ pompalanmaz ise asansör hareketi olumsuzlukla sonuçlanacaktır. Diğer şekilde aşırı bir güç ile yine bir verimsiz çalışma söz konusu olacaktır. Bunun için ideal bir motor gücü çok önemlidir. 


Asansörün entegresi yapıldıktan sonra bakım çalışmaları belirli dönemlerde yapılmalıdır. Asansör ile karşılaşılan herhangi bir olumsuz durumda derhal asansör temin edilen firmaya haber verilmesi gerekmektedir. Asansör ile ilgili küçük bir sorun büyük olumsuzluklara neden olabilir. Bunun için firmamız tarafından gerekli önlemler alınıp profesyonel ekibimizle müdahale edilecektir. Can ve mal güvenliği esas prensip olmakla beraber, asansör temin eden kişinin de mağdur olmasını istemeyiz. Bunun için gerekli bakım ve onarım çalışmaları özenli ve dikkatli bir şekilde yapılmaktadır. Asansörde meydana gelen her türlü sorun bizim kontrolümüz de olup gerekli işlem kısa sürelerde yapılacaktır. Edessa Asansör olarak size ve işiniz için gerekli hassasiyeti gösterip hizmet etmekten onur duyarız.