Güncel Bilgiler
Asansör bakımları asla ihmal edilmemelidir. Her eşyada ya da sistemde olduğu gibi asansör sistemlerinde de bakım oldukça önemlidir. Asansörle..
Asansör kabinleri farklı boyutlarda ve özelliklerde olabilir. Bunun nedenlerinden biri ihtiyaç duyulan amacın ne olduğudur. Yani hastanede ku..
Yük asansörlü oldukça sık tercih edilen kaldırma sistemleridir. Aslında yük asansörü hidrolik kaldırma kategorisine girerek, asansör kategori..
Uyum bir asansör için büyük önem teşkil eder. Asansör için en büyük düzeyde önem teşkil eden güvenlik öğesinden sonra dikkat edilmesi gereken..
Sürekli olarak modernizasyon çalışmaları ve geliştirmeler ile daha verimli süreçler ortaya çıkarak daha iyi kullanımlara sahip olmak mümkündü..
Katalog

En yeni uyum ve tasarıma sahip asansör kabinleri modelleri sizlerle...

Gözat
Geniş Kabinler Eşya Taşımalarınız İçin Uygun Mu?
Asansör kabinleri farklı boyutlarda ve özelliklerde olabilir. Bunun nedenlerinden biri ihtiyaç duyulan amacın ne olduğudur. Yani hastanede kullanılan bir asansör ile bina asansörü aynı ihtiyaca cevap veren sistemler değildir. Birinde sadece insan ve ufak eşya sınıfı taşınabilirken diğerinde insanla beraber ağır ve büyük sedyeler de taşınabilmektedir. Önemli olan asansörün nerede kullanılacağıdır. Bu ihtiyaca göre gerekli sistem ve kabin oluşturulmaktadır. Hastanede kullanılan asansörle bankadaki asansör bir değildir. Bu nedenle asansörün nerede kullanılacağı belirtilmeli ve uygun standartlarda hareket edilmelidir. 
 Asansör Sınıfları Asansörlerin sistemleri ve kabin gibi aksamları pek çok ihtiyaca cevap verebilecek şekilde değişebilmektedir.


Asansörler insan taşımak için, insan ve eşya taşımak için, sağlık amaçları bakımdan tasarlanan, genelde eşya taşımak için, servis asansörü ve yoğun trafiğe sahip alanda yüksek hız sağlamak için üretilebilirler. Görüldüğü gibi çok fazla asansör sınıfı mevcuttur. Amaç ihtiyaçlara doğru bir şekilde cevap verebilmektedir. İnsan asansörüyle yük taşımak ya da insanın giremeyeceği servis asansörüne girmeye çalışmak oldukça yanlış ve tehlikelidir. Asansör sınıflarına göre şekillenen bir alt yapı ve kabin seçenekleri mevcuttur. Mesela insan taşıyan asansörlerde genelde kabinler küçüktür. Bu kabinlerde insanla beraber en fazla tekerlekli sandalye veya bebek arabası falan taşınmaktadır. Bu nedenle kabinler de bu ihtiyaçla doğru orantılıdır.


Yapımı ve kullanım amacı ne olursa olsun belirtilen standartlardan çıkılmamalı ve can güvenliği asla tehlikeye atılmamalıdır. Öncelik güvenliktir. Güvenlik olmadan en iyisine sahip olmak fayda sağlayan bir durum değildir. Çünkü güvenlik sağlanmadan sahip olunan sistem en iyisi olmamaktadır. Geniş Kabinler Asansördeki geniş kabinler eşya taşımaya genel anlamda uygun gözükmektedir. Ancak tek özellik kabin genişliği değildir. Eşya taşımaya uygun denilen asansörün sistemi de yapısı da bu ihtiyaca yönelik olmalıdır. Mesela eşya taşınacak bir asansörde hızdan ziyade eşyayı güvenle taşıması daha çok aranılan bir özelliktir. Bu nedenle geniş kabinler eşya için uygun olsa da genel anlamda kabin özellikleri ve asansör sistemiyle ilgili bilgi alınmalıdır.


Alınan bilgiler ve yapılan araştırmalar sonucunda kabinde hangi eşyaların taşınabileceği öğrenilmelidir. Bu sayede en doğru tercih seçilir ve güvenlik riske atılmaz. Genel anlamda küçük kabinler eşya taşımaya ya da hem insan hem de eşya taşımaya pek uygun değildir. Bu nedenle eşya taşınırken geniş kabinler tercih edilmektedir. Özellikle eşyayla birlikte refakatçi kalan kişiler için konfor ve rahatlık mühimdir. Her eşya asansörle tek başına yollanamayabilir. Bazı durumlarda eşyayla birlikte insanların da asansörde bulunması gerekir. Bu nedenle geniş kabinler çok daha kullanışlı ve ferah olmaktadır. Dar ve küçük kabinler insanların üst üste gidiyor olmasına ve eşya taşıyamamaya neden olur. Bu nedenle yeterli ölçülerde geniş olan kabinler, eşya taşınması için oldukça uygundur.
Yorumlar (0)
Henüz bir yorum eklenmemiş
Yorum Yap