Güncel Bilgiler
Asansör bakımları asla ihmal edilmemelidir. Her eşyada ya da sistemde olduğu gibi asansör sistemlerinde de bakım oldukça önemlidir. Asansörle..
Asansör kabinleri farklı boyutlarda ve özelliklerde olabilir. Bunun nedenlerinden biri ihtiyaç duyulan amacın ne olduğudur. Yani hastanede ku..
Yük asansörlü oldukça sık tercih edilen kaldırma sistemleridir. Aslında yük asansörü hidrolik kaldırma kategorisine girerek, asansör kategori..
Uyum bir asansör için büyük önem teşkil eder. Asansör için en büyük düzeyde önem teşkil eden güvenlik öğesinden sonra dikkat edilmesi gereken..
Sürekli olarak modernizasyon çalışmaları ve geliştirmeler ile daha verimli süreçler ortaya çıkarak daha iyi kullanımlara sahip olmak mümkündü..
Katalog

En yeni uyum ve tasarıma sahip asansör kabinleri modelleri sizlerle...

Gözat
Asansörlerde Verimi Sağlamak İçin Montaj Bakım ve Kalite Üçlüsü
Asansörlerde verim sağlamak için montajın dikkatli bir şekilde yapılıp gerekli bakım ve onarım işlemleri aksatılmadan bunun yanında kaliteli parça kullanmak çok önemlidir. Bunların yapılması sadece verimi sağlamak için değil güvenlik adına da önemlidir. Bu süreç içerisinde bunların dikkatli bir şekilde yapılması ve bunun yanında da profesyonel bir ekibin müdahalesi de gerekmektedir. Gerekli tecrübe ve bilginin olması bu süreçte çok önemlidir. Gerekli profesyonelliğin yanında bir diğer önemli olan şey ise teknolojik ekipman olmaktadır. Bu öğelerin en iyi şekillerde sağlanması gerekmektedir.

İlk olarak montaj hakkında bilgilendirme yapalım. Montaj süreci asansörün en iyi şekilde binaya entegre edilmesi esasına dayanmaktadır. Bu süreçte profesyonel ekip ve ekipmana ihtiyaç duyulmaktadır. 

En iyi şekillerde montaj yapmak demek kullanım sürecini en iyi şekilde etkilemek demektir. Asansörün kabininin asansör kuyusuna uyumlu olması vs. gibi durumlar bu süreçte çok önemli olmaktadır. Bu süreçte gerekli ölçülerin doğru bir şekilde yapılması ve sistematik değerlendirmelere göre yapılması gerekmektedir. Bu süreçte yapılan hatalar asansörün verimsiz çalışmasına neden olurken hatta asansör kazalarına bile neden olabilir. Baştan savma yapılan ölçüm işlemleri sürece sorunları da dahil edecektir. Bunun için olumsuz durumlarla karşılaşmamak için buna dikkat edilmesi büyük önem taşımaktadır.

İkincisi ise bakım ve onarım işlemleri olmaktadır. Bakım ve onarım işlemleri zorunlu olmaktadır. Bakım ve onarım işlemleri sayesinde asansörde sorun teşkil eden kısımlara gerekli onarımlar yapılarak sürecin sorunsuz bir şekilde ilerlemesi adına çok önemlidir. Bakım ve onarım işlemleri profesyonel bir ekip ve ekipman tarafından yapılarak bunun yanında da belirli dönemlerde aksatılmadan yapılmalıdır. Bakım ve onarım çalışmaları sürecinde çatlak veya çatlamaya meyilli parçalar tamir edilerek bunun yanında gerekli yağlama işlemleri de yapılacaktır. Asansörler çalışma süreçlerinde bir sürtünmeye maruz kalmaktadırlar. Bu süreçten de olumsuz etkilenmemek içinde gerekli yağlama çalışmaları yapılmalıdır. 

Bakım ve onarım çalışmaları sürecinde bir defter tutulmaktadır. Bu defterde ise asansöre dair bazı notlar bulunur. Bu defterin bina yetkilisi tarafından güvenli bir yerde muhafaza edilmesi gerekiyor.

Son olarak verimli bir çalışma sürecine sahip olmak ise kaliteli parça kullanmak önemlidir. Kaliteli parçalardan kasıt ise asansöre dair her parça olabilir. Tahrik sistemlerinde tutun elektriksel aksama kadar her parçanın gerekli standartlara sahip olması gerekmektedir. Gerekli kalite standartlarına sahip olmayan yapılar hem güvenlik adına hem de çalışma süreci adına sorunlar teşkil edecektir. Bunun için asansör seçimi yaparken dikkatli davranmak gerekmektedir. Aceleci davranmadan bu alanda bilgisi olan kişilerden yardım etmek gerekir. Bunun yanında iyi bir araştırma ve karşılaştırma süreçlerinin sonun asansör satın almak daha faydalı olacaktır.
Yorumlar (0)
Henüz bir yorum eklenmemiş
Yorum Yap