Güncel Bilgiler
Asansör bakımları asla ihmal edilmemelidir. Her eşyada ya da sistemde olduğu gibi asansör sistemlerinde de bakım oldukça önemlidir. Asansörle..
Asansör kabinleri farklı boyutlarda ve özelliklerde olabilir. Bunun nedenlerinden biri ihtiyaç duyulan amacın ne olduğudur. Yani hastanede ku..
Yük asansörlü oldukça sık tercih edilen kaldırma sistemleridir. Aslında yük asansörü hidrolik kaldırma kategorisine girerek, asansör kategori..
Uyum bir asansör için büyük önem teşkil eder. Asansör için en büyük düzeyde önem teşkil eden güvenlik öğesinden sonra dikkat edilmesi gereken..
Sürekli olarak modernizasyon çalışmaları ve geliştirmeler ile daha verimli süreçler ortaya çıkarak daha iyi kullanımlara sahip olmak mümkündü..
Katalog

En yeni uyum ve tasarıma sahip asansör kabinleri modelleri sizlerle...

Gözat
Asansör Ekipmanlarının Uyumu
Uyum bir asansör için büyük önem teşkil eder. Asansör için en büyük düzeyde önem teşkil eden güvenlik öğesinden sonra dikkat edilmesi gereken durumlardan biri ise uyum özellikleri olmaktadır. Asansörün çalışma mekanizmasının en verimli şekilde işlev göstermesi için asansör seçim süreci hem de asansörün montaj süreci önemlidir. Tabii ki bu süreçlerin yanında çok büyük bir önem teşkil eden bir diğer durum ise bakım ve onarım çalışmaları olmaktadır. Bakım ve onarım çalışmaları asansörlerin can ve mal kaybına neden olacak durumların engellenmesi adına ve verimli bir performans almak adına çok büyük bir önem düzeyine sahip olmaktadır ve zorunlu olarak belirli dönemlerde yapılmalıdır.
Uyum özellikleri en başta asansörlerin seçim aşamasında olmalıdır.

 Uyum özelliklerinin bu aşamadaki karşılığı için kullanılacak alan ile sağlanan uyum olmaktadır. Yani asansörün kullanım alanında güvenlik sonra en önemli ihtiyaç duyulan özellik ne ise ona uygun bir seçim yapılmalıdır. Örneğin bu süreç içerisinde hızlı olması isteniyorsa asansörün hız özellikleri iyi olması gerekiyor veya bir diğer örnek ise asansör ağır yük kaldıracak ise asansörün buna uygun olması gerekmektedir. Alınacak verim adına bu ve bunun gibi şeyler çok büyük bir önem teşkil etmektedir. Bunun için iyi bir araştırma ve karşılaştırmalar yaparak seçim yapmak gerekiyor.
Asansörlerin uyum özellikleri ile ilgili bir diğer kavram ise ekipmanları uyumu olmalıdır. Bu ekipmanlar ise çalışma mekanizmasından tutunda kabin içindeki ekipmanlara kadar çeşitlilik gösterebilir. Örneğin makine dairesinden tutunda kabin içerisinde bir ışık düzeyi bile bu süreçte önemlidir.

 Örneğin bir sedye asansörünü ele alalım. Sedye asansöründe taşınan yolcunun ışıktan olumsuz olarak etkilenmemesi gerekmektedir. Bunun için çok ve az bir ışık kaynağı yerine orta düzeyde bir ışık seçimi iyi olacaktır. Bunun yanında kabin içinde kullanımın iyi olması adına bu uyum özellikleri çok önemli olmaktadır. Sedye asansörlerinin örneğin konforlu ve hızlı yapılarda olması da bu uyuma bir diğer örnektir. Bu uyum özellikleri de en iyi şekilde sağlandığı zaman alınan verim çok daha olumlu boyutlara ulaşacaktır.
Bir diğer önemli durum ise kullanımla, uyum arasında da bağlantı bulunmaktadır. kabin için araçların kullanımlarını daha kullanıcı odaklı ve kolay olması adına uyum önemlidir. Kabin içine entegre edilen butonları olması gereken en iyi yerde olması, diğer butonları özellikle imdat butonunun yeri vs. gibi konumlandırmalar bu süreçte çok önemlidir. Kullanıcı herhangi bir asansör sıkışması durumunda paniklemeden hemen butona ulaşıp yardım istemesi gerekmektedir. İşte bu ve bunun gibi durumlarda uyum özelliklerinin en iyi şekillerde sağlanması ile mümkün olmaktadır.
Yorumlar (0)
Henüz bir yorum eklenmemiş
Yorum Yap