Güncel Bilgiler
Asansör bakımları asla ihmal edilmemelidir. Her eşyada ya da sistemde olduğu gibi asansör sistemlerinde de bakım oldukça önemlidir. Asansörle..
Asansör kabinleri farklı boyutlarda ve özelliklerde olabilir. Bunun nedenlerinden biri ihtiyaç duyulan amacın ne olduğudur. Yani hastanede ku..
Yük asansörlü oldukça sık tercih edilen kaldırma sistemleridir. Aslında yük asansörü hidrolik kaldırma kategorisine girerek, asansör kategori..
Uyum bir asansör için büyük önem teşkil eder. Asansör için en büyük düzeyde önem teşkil eden güvenlik öğesinden sonra dikkat edilmesi gereken..
Sürekli olarak modernizasyon çalışmaları ve geliştirmeler ile daha verimli süreçler ortaya çıkarak daha iyi kullanımlara sahip olmak mümkündü..
Katalog

En yeni uyum ve tasarıma sahip asansör kabinleri modelleri sizlerle...

Gözat
Zamansız Yapılan Bakım Korkunç Sonuçlar Ortaya Çıkarabilir
Asansör bakımları asla ihmal edilmemelidir. Her eşyada ya da sistemde olduğu gibi asansör sistemlerinde de bakım oldukça önemlidir. Asansörler insanları taşıyan sistemlerdir. Bu nedenle de bakımlarının yapılması can güvenliği açısından oldukça önem taşır. Sistemin uzun ömürlü olması, arızaların az yaşanması ve en üst seviyede fayda sağlanması için ..
Geniş Kabinler Eşya Taşımalarınız İçin Uygun Mu?
Asansör kabinleri farklı boyutlarda ve özelliklerde olabilir. Bunun nedenlerinden biri ihtiyaç duyulan amacın ne olduğudur. Yani hastanede kullanılan bir asansör ile bina asansörü aynı ihtiyaca cevap veren sistemler değildir. Birinde sadece insan ve ufak eşya sınıfı taşınabilirken diğerinde insanla beraber ağır ve büyük sedyeler de taşınabilmektedi..
Asansör Dünyasında Artık Öncelik Yük Asansörleri Kapasitesi Arttırma
Yük asansörlü oldukça sık tercih edilen kaldırma sistemleridir. Aslında yük asansörü hidrolik kaldırma kategorisine girerek, asansör kategorisinden çıkmıştır. Kuyu boşluğu ve makine dairesi ile ilgili zorunluluk bulunmamaktadır. Ama halk arasında hep söylenmiş olan hali yük asansörü olmaktadır. Yük asansörleri ile ilgili oldukça fazla test yapılmak..
Asansör Ekipmanlarının Uyumu
Uyum bir asansör için büyük önem teşkil eder. Asansör için en büyük düzeyde önem teşkil eden güvenlik öğesinden sonra dikkat edilmesi gereken durumlardan biri ise uyum özellikleri olmaktadır. Asansörün çalışma mekanizmasının en verimli şekilde işlev göstermesi için asansör seçim süreci hem de asansörün montaj süreci önemlidir. Tabii ki bu süreçleri..
İşletmeniz İçin Yürüyen Merdiven ve Yürüyen Bantlarların Önemi
Sürekli olarak modernizasyon çalışmaları ve geliştirmeler ile daha verimli süreçler ortaya çıkarak daha iyi kullanımlara sahip olmak mümkündür. Bu süreç içerisinde işletmeniz için yürüyen merdivenler ve yürüyen platformlar incelemeye alınacaktır. İşletmeniz için bu ve bunun gibi platformlar prestijiniz ve imajınız adına önemli olacaktır. Örneğin bi..
Asansör Kazalarını Önlemek İçin Tedbirleri Önemseyin
Ağır sonuçlarla karşılaşmamak için ve artık çok geç dememek için önceden önlem alın. Asansörler basite alınacak yapılar değildir. Belirli hassasiyetlere ve önem düzeyine sahip bu yapıların belirli dönemlerde önlemler alınarak bazı şeylerin yapılması gerekmektedir. Bu önlemler sayesinde hem daha verimli süreçlere sahip olunarak asansörden alınan ver..
Asansörlerde Verimi Sağlamak İçin Montaj Bakım ve Kalite Üçlüsü
Asansörlerde verim sağlamak için montajın dikkatli bir şekilde yapılıp gerekli bakım ve onarım işlemleri aksatılmadan bunun yanında kaliteli parça kullanmak çok önemlidir. Bunların yapılması sadece verimi sağlamak için değil güvenlik adına da önemlidir. Bu süreç içerisinde bunların dikkatli bir şekilde yapılması ve bunun yanında da profesyonel bir ..
Asansörlerde uzaktan kontrol
Asansörler ile ilgili olarak bir diğer gelişim ve değişim ise uzaktan kontrol sistemleri olmaktadır. Uzaktan kontrol sistemleri sayesinde asansörler bir kumanda ile uzaktan kontrol edilebilmektedir. Bunun için bazı algoritmalar ihtiyaç duyulmaktadır. Bu algoritmalar sayesinde asansörler herhangi bir acil durumda veya istenilen özel durumlarda uzakt..
Bina Yönetmeliklerinde Asansör Kullanımı
Asansörler için gerekli standartları sağlanması , can ve mal kayıplarının önlenmesi için gerek duyulan bakım ve onarım çalışmalarının kuralları yönetmelikte belirlenmiştir. Bu yönetmelik sayesinde bakım ve onarım süreçleri daha sistematik bir şekilde standartlara göre belirlenmektedir. Öncelikle yönetmelikte geçen durumlardan biri olan gerekli ..
Asansör bakımının önemi
Günlük hayatımızda önemli bir kullanıma sahip olduğumuz araçlardan biriside asansörler olmaktadır. Bu kadar fazla kullanılan yapılar içinde bakım ve onarım çalışmaları çok büyük bir önem düzeyine sahip olmaktadır. Kanunen zorunlu olan bakım ve onarım çalışmaları sayesinde can ve mal kayıpları önlenerek daha güvenli bir kullanıma sahip olunabiliyor...
Asansörde dizaynında yeni konseptler
Sürekli olarak modernizasyon sürecinden geçen asansörler farklı tasarım farklı fonksiyonlar ile karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde ticari kullanımlardan tutun şahsi kullanımlara kadar çok geniş bir alanı kapsayan asansörler geniş bir kitleye hizmet etmektedir. Firmalar için daha iyi iş akışlarının yanında şık ve estetik bir asansör tasarımı da direkt..
Engelsiz Çizgiler
Asansör tasarımları, işlevleri ve kullanım alanları gibi konular artık çok geniş bir çerçeve içinde olmaktadır. Teknolojilerin gelişmesi ile sürekli olarak modernize çalışmaları yapılmaktadır. Bu modernize çalışmaları sayesinde de sürekli olarak daha yeni ve kullanışlı asansör modelleri ortaya çıkmaktadır. Kişisel kullanımlar ve şahsi kullanımlar y..
Asansörlerin engelli vatandaşlara uygun tasarlanması
Asansörler günümüzde bir çok alanda ideal çözümler sunmaktadır. Bu alanlardan biriside engelliler için tasarlanmış yapılar olmaktadır. Engelliler için tasarlanmış bu yapılar sayesinde engelliler için daha verimli süreçler ortaya çıkmaktadır. İç veya dış mekanlara ideal bir biçimde entegre edilebilen bu sistemler sayesinde kolay bir şekilde hareket ..
Mimarların İşini Kolaylaştırıyoruz
Asansörlerde kullanışlı bir yapının kolay bir montaj sürecide çok büyük bir önem düzeyine sahip olmaktadır. Yapılan işlemin ne kadar verimli olması o kadar fazla fayda verecektir. Montaj sürecinde profesyonel bir işlemin yapılması için her öğenin birbiri ile uyumlu olması gerekmektedir. Mimarlarda bu süreçte asansörler için uyumlu yapılar ortaya çı..
Asansörlerde şifreli geçiş uygulaması
Teknolojilerin gelişmesi ile asansör dünyasında da yenililikler yapılmaktadır. Bu süreçte asansörler ilgili yeni çözümler ve yeni geliştirmeler yapılmaktadır. Bu geliştirmelerin amacı her yönden daha performanslı bir yapı kurarak kullanıcılar için daha iyi yapılar ortaya koymaktır. Bu geliştirmelerden biri ise şifreli geçiş uygulaması olmaktadır. B..
Asansörlerde aşırı yük sistemi
Asansörler kullanım alanlarına göre bazı durumlarda yüksek bir performans yapmalarına ihtiyaç duyulabiliyor. Özellikle ağır yük taşıması gereken işletmeler için bunun gibi performans ihtiyaçları artabiliyor. Sadece yük asansörleri için değil diğer asansör tiplerinde de bazen aşırı yük gereksinimleri ortaya çıkabiliyor. Bunun için çeşitli ekipmanlar..
Asansör butonları ve gösterge sistemleri
Asansör tasarımını etkileyen faktörler kabin dışında olduğu kadar kabin içinde de olmaktadır. Asansörler kullanım yerlerine göre farklı fonksiyonlara ve farklı özelliklere sahip olmaktadırlar. Buda tasarıma doğal olarak yansımaktadır. Kabin tasarımları ise içeriğinde bulundurdukları öğelerin tiplerine göre değişkenlik göstermektedir. Asansörlerden ..
Bakımı yapılmayan asansörler tehlike saçıyor
Asansörlerin yoğun bir şekilde kullanımları ve zamanla eskiyen parçaları gibi durumlar olduğundan bir zaman sonra bakıma ihtiyaç duyuyorlar. Bu sadece asansör değil diğer mekanizmalar için geçerli bir durum olmaktadır. İşleyen demir ne kadar ışıldasa da bir zaman sonra bakıma ihtiyaç duyuluyor. Bakım ve onarım çalışmaları sayesinde de hatalı parçal..
Asansör Denetimi Eksikliklerinin Yapılması
Asansörlerin kullanımlarında can ve mal kayıplarının önlenmesi için yapılan bakım ve onarım çalışmaları zaman zaman denetlenmektedir. Zorunlu olarak yapılması gereken bakım ve onarım çalışmaları denetlenerek daha iyi bir sürece imza atılmaktadır. Denetlenen bakım ve onarım çalışmalarının yanı sıra yapılan bir diğer işlem ise etiketleme sistemleri o..
Engelli Asansörlerinde Özel Çözümler
Engellilerin engellerine biraz olsun özgürlük kazandıran bu yapılar büyük oranda fayda sağlamaktadır. Geçmişten günümüze kadar asansörler sürekli olarak gelişip değişerek modernizasyon sürecinde olmaktadırlar. Süreç bu şekilde devam ettikçe ortaya daha ideal çözümler çıkmaktadır. Engelli asansörlerinin kullanımı gittikçe artmaktadır. Sadece ev için..
Asansör Kabin Tasarımları
Asansörler de kabin tasarımları amaca uygun ve kullanıldıkları yerlere uygun olmaları gerekmektedir. Güvenlik öncelikli olmak üzere nerede ne şekilde kullanıldıklarına göre konfor veya hız gibi kavramlara göre tasarımlar yapılmalıdır. Bu sayede alınan verim daha yüksek olacaktır. Günümüzde asansör kullanımları çok geniş bir kitleye yayılmakla berab..
Asansörler Çocuklar İçin Tehlike Saçıyor
Asansör kullanımı geniş bir kitle tarafından yapılmaktadır. Günlük kullanıma bakıldığında çok geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan bu yapılar artık hayatımızın olmazsa olmazları haline geldi. İş hayatında, özel konutlarda, engelliler için kullanılan yapılarda, okullarda, hastanelerde gibi yerlerde çok büyük bir kullanım oranı bulunmaktadır. Kul..
Tiplerine Göre Güvenli Asansörler
Asansörde öncelikle dikkat edilmesi gereken konu güvenlik olmaktadır. Ondan sonra konfor, performans gibi öğeler gelmektedir. Öncelikle güvenlik konusunda ki tüm soru işaretleri ortadan kalktıktan sonra konfor konusunda düzenlemeler yapmak gerekmektedir. Konfor bazı asansör tipleri için çok önemli olmaktadır. Alınan verimi doğrudan etkileyen bir u..
Dişlili ve Dişlisiz Asansör Arasındaki Farklar
Asansörler geçmişten günümüze sürekli geliştirilen, modernize edilen yapılar olmaktadır. Eski dönemlerden tahrik sistemleri elektrik olmadığında devasa su depolarından elde edilen enerji vs. gibi kaynaklardan sağlanıyordu. Fakat teknolojiler geliştikçe asansörler içinde ideal çözümler ortaya çıktı. Sanayi devrimiyle beraber ise daha da geliştirilmi..
Asansör Çeşitleri Kullanım Deneyimleri
Asansörler geçmişten günümüze ticari veya şahsi kullanımlara göre değişkenlikler gösterip her dönem ideal çözümler sunmuştur. Bu modernizasyon sürecinde sürekli yeni gelişmeler ve bunun yanında sürekli yeni teknolojiler ortaya çıkmıştır. İlk dönemlerde ilkel olarak devasa su değirmenleri ile çalışan bu yapılar bir zamanda da buhar ile çalışmıştır. ..
Dişlisiz Makine Nedir?
Dişlisiz makine sessizliği, performansı ve tasarrufu ile dikkat çekmektedir. Asansörlerin montaj süreçlerinde ortaya bazı sorunlar çıkabilir. Bu sorunlardan bir tanesi de makine dairesi için yer olmamasıdır. Dişlisiz motorlar ile makine dairesi olmayan yerlerde de asansör montajı yapılabiliyor. Asansörlerde tahrik sistemleri, diğer ekipmanlar vs. g..
Asansör Dünyasındaki Yenilikler
Asansörler sürekli olarak modernize çalışmaları görmektedir. Sürekli olarak daha güvenli ve daha şık yapılar ortaya çıkarmak için çalışmalar ve üretimler yapılmaktadır. Bu süreç içerisinde bu geliştirmeler sadece güvenlik ve estetik değil konfor ve performans açısından da geliştirmeleri kapsamaktadır. Daha etkili üretimler ile ortaya daha iyi ürünl..
Çocuklar İçin Asansör Kullanımı
Özel kullanımda, ticari kullanıma kadar asansörler günümüzde olmazsa olmaz yapılar haline gelip çok geniş bir kitle tarafında kullanılmaktadır. İşletmelerin iş akışlarını daha hızlı yapıp bunun yanında daha tasarruflu bir süreç sağlamaktadır. Özel kullanımlar için büyük oranda kolaylık sağlayarak geniş bir kitleye ideal çözümler sunmaktadır. Bunun ..
Asansör Revizyonlari Çoğaldı
Asansörlerin belirli dönemlerde mecburi olarak bakım ve onarım çalışmalarına ihtiyaç duyarlar. Asansörlere yapılan revizyon çalışmaları ile asansöre yenilemeler yapılmaktadır. Eskiyen parçalar yenileri ile değiştirilerek daha güvenli ve daha konforlu bir yapı sunulmaktadır. Asansörler günlük hayatımız için artık çok büyük bir önem teşkil etmektedir..
Otopark Problemi Olanlara Araç Asansörü Çözümü
Yük asansörlerinin kullanımı ile işletmeler için faydalı çözümler ortaya çıkmaktadır. Yük asansörlerinin güçlü yapıları ve performanslı süreçleri sayesinde ağır yükleri dikey yönde kaldırmak mümkün olmaktadır. Bu yük asansörlerinden birisi ise araç asansörleri olmaktadır. Araç asansörleri sayesinde otopark sorunu olan yerler için ideal çözümler olu..
Makine Dairesiz Asansör Çözümleri
Makine dairesiz asansörler, makine dairesi yapılamayan yerler için uygun çözümler sunan tipler olmaktadır. Bu tip asansörler ile makine dairesi yapılamayan alanlara da asansör yapılabiliyor. Asansörler de önemli olan bir ekipman olan tahrik sistemleri ile asansörün hareketi sağlanmaktadır. Tahrik sistemleri hidrolik veya elektrikli olarak değişkenl..
Asansörde İç Kapı Önemi
Asansörlerde güvenlik adına yapılması gereken ekipman ve bunun yanında da önlemler bulunmaktadır. Bu yapılarda yaşanan kazalarda can ve mal kayıpları meydana gelmektedir. Bu tip olumsuz bir sonuç almamak içinde gerekli önlemlerin alınması gerekmektedir. Bu önlemlerden biriside iç kapı olmaktadır. Asansör kabininin içerisine kabinden herhangi bir za..
İstanbul Asansör Piyasası
Büyükşehirlerde bulunan devasa binalar, alışveriş merkezleri, siteler vs. gibi binaların asansör ihtiyacının karşılanması için güvenlilik yönünden üst düzey, performans ve estetik yönünden de beklentilerin üstünde bir seçenek sunulması gerekmektedir. Günlük hayatın yoğun olarak yaşandığı ve Türkiye’nin en önemli şehirleri arasında başlarda yer alan..
Asansörde Konforun Önemi
Asansörler güvenli olmalarının yanında birde konforlu olmaları da önemli olmaktadır. Bazı tipler için konfor çok önemli olacaktır ki alınan verimin yüksek olması direkt olarak konforla bağlantılı olmaktadır. Örneğin sedye taşımak için kullanılan bir asansör. Bu tip yapılarda konfor çok önemli olmakta ve taşınan hastanın herhangi bir rahatsızlık yaş..
Asansörler ve Güvenlik Uygulamaları
Asansörler de güvenlik önlemleri birinci sırada olmalıdır. Can ve mal kayıpları yaşamamak için bazı güvenlik önlemleri alınmaktadır. Bunun yanında asansörde de bunun için bazı ekipmanlar bulunmaktadır. Frenleme sistemlerinden tutun, kapı kilitlerine kadar her şey bu süreçte çok önemli olmaktadır. Bu ekipmanların zamanında bakım ve onarım çalışmalar..
Asansörde Bina Sorunlusunun, İdarenin ve Firmaların Yükümleri
Asansörlerin belirli dönemler bakım ve onarım çalışmalarının yapılması zorunlu olmaktadır. Bu sayede can ve mal kayıpları önlenmektedir. Bu süreçte de üreticiden tüketiciye ve idarelere düşen bazı görevler bulunmaktadır. Herhangi bir olumsuz durum kaza gibi bir durumla karşılaşmamak içinde görevlerin eksiksiz ve verimli bir şekilde yapılması gerekm..
Yük Asansörlerinde İşletmelere Özel Çözümler
Asansörler ticari kullanımlar için büyük oranda çözüm sunmaktadırlar. Bu yapılar sayesinde ağır yük taşıyan işletmeler işlerinin daha hızlı ve verimli bir süreç içerisinde yürütebiliyorlar. Bu süreçte yapılan işlemler daha verimli olduğundan her yönden tasarruf yapmak mümkün olmaktadır. İşlemler bu yapılar tarafından büyük oranda kolaylaştığı için ..
Konutunuza Uygun İdeal Asansör Seçimi
Asansör seçimi ticari alanda veya şahsi kullanımlar için çok önemlidir. Kullanılacak alandan en iyi verimi almak için kullanılan yapının özellikleri çok etkilidir. Kullanıcıların bu yapıları en ideal bir biçimde kullanmaları için bazı alanlara göre önemli noktalar bulunmaktadır. Ticari bir kullanım var ise bu konu çok önemlidir. Her işletmenin kend..
Asansör Etiketleme İle Hem Malınız Hem Canınız Güvende Olsun
Asansörler bakım ve onarım isteyen araçlar olmaktadır. Zaman içinde sürekli çalıştıklarından dolayı belli arızalanmalar ve eskiyen aşınan parçaları olmaktadır. Bu süreçte eskiyen parçaların yenisi ile değiştirilmemesi sonucunda ve bakım ve onarım çalışmalarının yapılmamasından dolayı ise ortaya can ve mal kayıplarına neden olan kazalar çıkmaktadır...
Makine Dairesine İhtiyaç Duymayan Asansörler
Makine dairesi yapılamayan alanlarda makine dairesine ihtiyaç duymayan modellerde mevcuttur. Asansörün hareketi için öncelikle bir tahrik sistemi olmaktadır. Makine dairesi olmayan yerlerde ise tahrik makinesi kuyu içine veya kabinin üstüne yapılabilmektedir. Bu sistemler ile senkron motor ile motora akuple edimli encoder ve hassas bir şekilde dene..
Yüksek Tonajlı Yük Asansörlerinde İdaalıyız
Asansörler ticari kullanımlarda yüksek oranda fayda düzeyine sahip olan araçlardır. Bu araçlar sayesinde ağır yük kaldırma gereksinimi duyan işletmelere kolaylıklar sunulmaktadır. Yük asansörleri ile bu mümkün olmaktadır. Performanslı ve güçlü yapıları sayesinde gayet hızlı ve etkili bir şekilde taşımalar yapmak mümkündür. Ağır yük kaldıran işletme..
Engelsiz Yaşam İçin Ekonomik Çözümler
Günümüzde asansörlerin kullanım alanları bir hayli artmıştır. Bu kadar gelişen bir alanda da engelliler içinde ideal çözümler sunulmuştur. Bu yapılar sayesinde engelliler kolay bir şekilde istedikleri gibi merdivenlerden çıkarken bunun yanında da dışarıda da gezinirken bu yapıları kullanmaktadırlar. Kamu binalarında da bu yapılar bulunmaktadır. Eng..
Kamuda Kullanılan Engelli Platformları
Engelliler için tasarlanan bu yapılar günümüzde kullanım olarak yaygın olmaktadır. Engellilerin engellerinde kurtulup daha özgür bir hareket kabiliyetine sahip olmaları için bu ve bunun gibi yapılar bulunmaktadır. Bu yapılar sayesinde engelliler merdiven vs. gibi yerlerden kolay bir şekilde geçmektedirler. Kamuda kullanıldığı gibi evlerde de kullan..
Asansör Yaptıracaklar Dikkat
Asansörler günümüzde kullanım olarak bakıldığından çok geniş bir etki alanına sahip olan yapılardır. Ticari veya kişisel kullanımlar için çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır. İş akışının daha iyi olması ve bunun yanında da daha etkili bir süreç için bu yapılar iyi bir çözüm olmaktadır. Engelliler için büyük kolaylıklar sunarak onların taşınmasından..
Asansör Fuarları Yaklaşıyor
Asansör fuarları yakın tarihlerde İstanbul, İzmir gibi şehirlerde halkın beğenisine sunulacaktır.26-29 Mart tarihleri arasından İstanbul’da yapılacak olan fuarlardan biri olan üreticiler, tedarikçiler ve taahhüt firmalarının bulunacağı fuarda şık ve estetik tasarımların yanında güvenli yapılar da halkın beğenisine sunulacaktır. Bu süreçte bu yapıla..
Asansör Denetimleri Sıklaştı

Asansörler günlük hayatımızın en önemli öğelerinden birisi haline geldi. Bu yapılar sayesinde hem kişisel hem de ticari kullanımlar için fayda sağlanmaktadır. Kişisel kullanımlar da apartmanlarda vs. gibi kullanılırken ticari kullanımlar için yük taşı..

Belediyeler Asansör Kapatacak
Asansörler günümüzde en çok kullandığımız yapılardan birisi olarak karşımız çıkmaktadır. Kişisel ve ticari kullanım için çok büyük bir fayda düzeyi olan bu yapılar sayesinde daha fazla verim alınıp hem de daha iyi bir iş akışına sahip olunmaktadır. Bu süreçte yapılan işlemlerinde özenli ve dikkatli olması daha iyi bir süreç için çok önemlidir. Bakı..
Asansör denetimleri etiketleme sistemi
İş hayatının ve özel konut binaları için vazgeçilmez öğelerden birisi olan asansörler fayda düzeyi bakımından çok önemli olmaktadırlar. İş akışı için çok iyi getirileri olan bu yapıların düzenli olarak bakım ve onarım işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Bu süreçte yapılanlarında özenli ve dikkatli bir biçimde yapılması gerekmektedir. Profesyonel ..
Engellilerin Sorunlarına Çözüm Olan Asansörler

Asansör tasarımları hayatımızın her alanı için çözümler oluşturmaktadır . Daha hızlı ve konforlu bir ulaşım süreci için bu yapıların önemi çok büyüktür. Asansörler sayesinde 25.katta olan daireye saniyeler içinde çıkmak mümkün olmaktadır.Zamanın değerli olduğu günümüzde de bunun yapının önemi yadsınamaz. 


Asansör tasarımlarından biri o..

Asansör ve Güvenlik

Asansörle tasarımlarının şık ve estetik yapılarda olmasının yanında güvenli bir yapıya da sahip olmaları çok önemli olmaktadır. Bunun için hem asansör tasarımında hem de montaj sürecinde gerekli bazı işlemlere gerek duyulmaktadır. Bunların dışında belirli dönemlerde bakım ve onarım çalışmalarının da özenli bir şekilde yapılması gerekmektedir. As..

Amacına Uygun Asansör ve Kabin Tasarımları

Asansör tasarımları yapılırken dikkat edilecek unsurlardan birisi de amaca ve işleve uygun bir asansör tasarımı yapmak olacaktır. Asansörden gerekli verimi almak için bunun önemi çok büyüktür. Asansör tasarımının şık ve kolay kullanılır bir yapıya sahip olması için bu kriter çok önemli olacaktır. Aksi takdirde asansörden beklenen verim alınmayac..

Montaj ve Bakımda Kullanılan Ürün Kalitesi

Asansörler artık günlük hayatımızda kullanılan en önemli araçlardan biri haline gelmiştir. Daha kolay ve daha hızlı ulaşım ve iletişim için daha pratik çözümler sunmuştur. Durum böyle olunca da asansör içinde kullanılan ve yapılan çalışmalar da önemli olmuştur. Montajda kullanılan ürünün kalitesinden bakımda ki kullanılan teknolojilerin de kalit..

Yürüyen Merdiven ve Yürüyen Yollar

Yürüyen merdivenler elektrik ile çalışan merdivenler hareket ettirilerek sürekli dönerek üstünde insanları taşımayı sağlamaktadır. Yürüyen merdivenler asansörlere göre daha fazla insan taşıma kapasitelerine sahiptirler. Yürüyen merdivenler kullanım amacına göre uygun olacak yerlere entegre edilebilirler. Genelde trafiğin daha yoğun olduğu noktal..

Ev İçi Asansörler ve Kişisel Taşıyıcılar

Asansörler artık evlerimizin içinde bile hizmet verecek kadar bir teknolojiye sahip olmaktadırlar. Evin içinde daha rahat ve daha pratik bir ulaşım için bu yapılara ihtiyaç duyulmaktadır. İyi bir asansör yeri seçimi ve kullanışlı yapılarla büyük bir kolaylık sağlayabilen yapılar günümüzde kullanılmaktadır. Daha çok geniş alanlara sahip evler içi..

Konut ve Ticari Bina Asansörleri

Asansörler artık günümüzde her alanda kullanılmaya başlanmıştır. Ticari binalardan, şahsi binalara kadar her alanda kullanıla bu yapılar günlük hayatımız için büyük bir önem teşkil etmektedir. Zaman açısından ve diğer yönlerden de pratiklik sağlayan bu yapılar gittikçe modern tasarımları ve bu yapılar için yapılan modernizasyon çalışmaları da di..

Revizyon İşlerine Yönelik Faaliyetler

Asansöre ait ekipmanlar bir yıpranma sürecine sahiptirler. Asansörlere ait ekipmanlar belirli bir zaman sonucunda bazı parçalar yıpranmış bir duruma gelmektedirler. Revizyon işlemlerinde amaç yıpranan parçaların değişim sürecidir. Bu sayede asansör çalışması daha güvenli ve daha verimli bir hale gelecektir. Bunun için revizyon çalışmaları özenli..

Hidrolik Asansör Bileşenleri: Tank / Valf / Boru kırılma Valfi

Tank
Tank metal iskeleti ile hidrolik üniteye ait ekipmanları üzerinde barındırmaktadır. Tank üzerine entegre edilen yağ kontrol kapağı ile asansörün düzgün çalışması için yağ miktarı kontrol edilmektedir. Tankın içerisinde ki fazla yağların atılması için bu tanklara iletim boruları entegre edilmiştir. Bu sayede asansörün normal çalışması içi..

Yeni Asansör Yönetmeliği Güvenlik ve Bakım

Yeni yönetmeliğe göre asansör satıcısı gerekli bakım çalışmalarını düzenli olarak yapmak zorunluluğunda olacaktır. Bunun için bir sözleşme imzalanması gerekmektedir. Bakım çalışmaları süreci için sözleşme dönemi bittiğinde tekrar sözleşme yapılacaktır. Bina sorumlusunun asansör satıcısı ile yaptığı sözleşme tarihi dolduğunda aynı satıcıyla veya ..

Asansör Kazaları ve Önlemleri

Günümüzde asansör tasarımları gittikçe gelişmekle birlikte hareket hızları da gittikçe artmaktadır. Gerekli bakım ve onarım çalışmaları yapılmadığı ve diğer önlemlerin alınmaması da asansör kazalarına neden olmaktadır. Gerekli önem alınmadığın da ciddi riskler taşıyan bu mekanizmalar günlük hayatta kullanılan başlıca araçlardan biri haline gelmi..

Asansör Çeşitleri Hakkında Bilgiler
Asansör çeşitleri hakkında bilgi vermeden önce gelin öncelikle asansörün icadından kısaca bahsedelim. Fransız Edoux tarafından 1876 yılında, kabin içinde insan ve yük taşımayı hedeflemiştir. Daha sonra hareket enerjisini sudan alan hidrolik ile çalıştırmayı başaran Edoux 1889 yılında bugün kullandığımız asansörü ortaya çıkarmıştır. Asansörlerin ku..
Asansör Fiyatları

Geçmişten günümüze kadar yük ve insanları dikey olarak bir kattan başka bir kata taşıma işlemini gerçekleştiren sistemlere asansör ismi verilmektedir.  Asansör gerek insanları taşımak gerekse yük taşımak için icat edildiği günden bugüne kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir. Çünkü asansörler sayesinde taşıma işlemi oldukça kolay hala gelmişt..